Jak si nejlépe vybrat sluneční brýle

Sluneční brýle mohou chránit váš zrak stylově

I když nošení slunečních brýlí primárne chráni oči před škodlivými slunečními paprsky a jinými částicemi, které se mohou dostat do očí, mohou také změnit Váš vzhled a být skvělým módním doplňkem během jasných, slunečných dní.

Výber stylových brýlí se může zdát být nenáročný, ale ne vždy je snadné zvolit ty správné sluneční brýle pro Váš typ obličeje, barvu vlasů, tón pleti a sladit je se svým outfitem! Snadno se proto může stát, že si vyberete nesprávný tvar, barvu nebo design, který Vám nebude lichotit.

Proto je důležité vědět, co je třeba hledat při výběru vhodných slunečních brýlí. Mezi hlavní aspekty patří tvar vaší tváře, tón pleti a barva vlasů a také tvar, velikost a barva samotných slunečních brýlí.

Pojďme se tedy společně podívat na to, jak to zjistit a zvolit si správný tvar slunečních brýlí k Vašemu typu obličeje, tónu pleti a barvy vlasů a jak sladit své brýle s různými oděvy. Toto bude Váš rozhodující průvodce při výběru nových slunečních brýlí.

Jak si vybrat správné sluneční brýle

Určení typu vaší tváře

Prvním krokem je identifikace Vašeho typu obličeje a je to docela jednoduché. Vezměte si rtěnku nebo smazatelné fix (případě můžete použít tuhé mýdlo). Postavte se před zrcadlo a na jeho povrchu obkreslete obrysy obličeje. Snažte se nevycházet a být co nejpřesnější. Udělejte krok zpět a podívejte se na nakreslený tvar. Je oválný, srdcovitý, čtvercový nebo kulatý?

Nejlepší sluneční brýle pro kulatý obličej

Vašim cílem při výběru správných slunečních brýlí je efekt prodloužení obličeje. Na jeho dosažení jsou ideální tmavé rámy – černá zužuje tvář a vytváří iluzi oválného tvaru. Při nesouměrný tvaru obličeje vybírejte rám, kde je výška menší než šířka. Nadrozměrné, čtvercové, obdélníkové a kočičí vyváží zaoblení.

Nákres okrouhlého obličeje

Doporučené sluneční brýle: Vybírejte si rámy, které jsou širší než Vaše tvář nebo jsou mírně předimenzované, aby vyvážily Vaše jemné rysy a Vaše tvář tak vypadala delší nebo užší. Vyhýbejte se kulatým a úzkým rámem – ty pouze zdůrazní zaoblení obličeje.

Nejlepší sluneční brýle pro oválný obličej

Pokud máte obličej oválného tvaru, Vaším cílem při výběru správných slunečních brýlí je zdůraznit harmonické proporce obličeje. Měli byste se vyhnout výběru velkých nebo nadrozměrných brýlí – rámy by měly být pouze tak široké jako je Vaše tvář. Také si dejte pozor, aby horní rám nepřesahoval obočí.

Nákres oválného obličeje

Doporučené sluneční brýle: Oválný tvar je nejuniverzálnější při výběru lichotivých slunečních brýlí. Nevybírejte si sluneční brýle, které mají výrazné hrany nebo které jsou příliš velké či široké. Nejvhodnější budou sluneční brýle s jemným rámem.

Nejlepší sluneční brýle pro hranatý obličej

Kulaté sluneční brýle jsou ideální pro hranaté typy obličeje. Výběr kulatých nebo oválných rámů Vám pomůže dosáhnout dokonalou rovnováhu Vašich rysů a zjemnit Vaše celkové proporce obličeje. Tyto tvary slunečních brýlí budou vypadat velmi lichotivě a budou působit odvážným a lákavým dojmem.

Nákres hranatého obličeje

Doporučené sluneční brýle: Vyberte si velké brýle s šířkou rámu, která je úměrná šířce obličeje.

Nejlepší sluneční brýle pro srdcovitý obličej

Nejužší bod srdcovitě obličeje je při čelisti, s širokou horní třetinou a úzkou spodní třetinou obličeje. Ideální sluneční brýle by měly vyrovnat zdánlivou šířku horní části obličeje. Hranatéa výrazně barevné rámy jsou vynikající volbou.

Nákres srdcovitého obličeje

Doporučené sluneční brýle:Všechny rámy, které jsou v horní části širší než ve spodní, budou lichotivé na srdcovitě tváři.

Jak si vybrat správné sluneční brýle k Vašemu tónu pleti a barvě vlasů?

Napadlo Vám někdy, zda Vaše sluneční brýle ladí s odstínem pokožky nebo vlasů? Nemusí to být každého první myšlenka, ale je to něco, co může změnit svůj celkový vzhled! Při výběru vhodných slunečních brýlí pro Váš odstín pleti a vlasů máte možnost zvolit doplňkovou nebo kontrastní barvu rámu. To však záleží od Vašeho vkusu.

Určení správné barvy rámu k tónu pleti

Váš tón pleti ladí s barvou Vašich vlasů, avšak kontrast je to, co budete hledat při nejlepším odstínu slunečních brýlí.

1. Světlý typ pokožky

Kulaté sluneční brýle s UV ochranou Lennon se žlutými skly a zlatým rámem na muži v přírodě.

Pokud máte světlou pokožku s teplým podtónem, je nejlépe dosáhnout rovnováhy pomocí tmavších hnědých, zlatých nebo zelených odstínů. Na druhé straně, chladný podtón nejkrásnější vynikne ve spojení s tmavou modrou nebo sytou růžovou.

2. Střední typ pokožky

Muž klečíci na ulici s nasazenými hranatými slunečními brýlemi Hilton se zlatým slitinovým rámem a s bledě modrými skly.

Mít tento typ pokožky znamená, že můžete střídat tmavé a světlé odstíny slunečních brýlí a navíc máte více prostoru na hraní se s nápadnými barvami. S teplým podtónem Vám budou lichotit zářivá oranžová nebo červená. Se studeným podtónem bude působit poutavě modrá a světlejší zelená.

3. Tmavý typ pokožky

Sedící žena s nasazenými slunečními brýlemi s UV ochranou Elton se zlatým slitinovým rámem a bordó skly.

Výběr zářivých zlatých, hnědých nebo neutrálních odstínů bude dokonalý pro teplý podtón. Pro studený podtón budou skvělou volbou sluneční brýle v odstínech růžové nebo modré.

Určení správné barvy rámu k barvě vlasů

Vaše barva vlasů může podtrhnout nebo narušit celkovou estetiku Vašich slunečních brýlí. V závislosti na Vašeho smyslu pro styl, můžete dosáhnout decentní, elegantní vzhled nebo naopak nápadný použitím odvážných a kontrastních barev. I vlasy mají různé odstíny a barevný nádech, které se liší v teplých a studených kategoriích.

1. Světlé barvy vlasů

Volba tmavších odstínů k světlým vlasům bude působit přitažlivě díky barevnému kontrastu. Můžete zvolit sluneční brýle tmavě šedé nebo tmavohnědé barvy.

2. Střední barvy vlasů

Pokud se pyšníte hnědými až jantarovými vlasy se studeným podtónem, zazáříte ve fialových, bílých nebo stříbrných zrcadlových brýlích. Na druhé straně s teplým podtónem, budou krásně ladit s modrými, zelenými nebo černými slunečními brýlemi.

3. Tmavé barvy vlasů

Černé vlasy jsou nejuniverzálnější při výběru nejlepší barvy slunečních brýlí. Výběr světlých nebo pastelových odstínů k tmavým vlasům může být ohromující, ale také můžete volit černé, bílé a zářivé barvy slnečných brýlí.

Jak sladit sluneční brýle s outfitem?

Při výběru doplňků jsou sluneční brýle nezbytnost k dotvoření celkového vzhledu.

1. Slaďte své barvy

Jedním z klíčových aspektů, který musíte brát v úvahu při sladění libovolného doplňku s Vaším outfitem, je barva. Barva Vašich brýlí by měla ladit s oblečením. Nemusí jít nutně o přesnou shodu, ale zvolené barvy by se měly vzájemně doplňovat. Pokud máte černé nebo šedé oblečení, můžete k němu sladit tmavé sluneční brýle. K smaragdově zelené se hodí různé odstíny zelených brýlí. Tím chceme říci, abyste se nebáli pohrát s různými barvami a nechali se vést svým módním cítěním.

2. Slaďte své doplňky

I když je skvělé sladit sluneční brýle s outfitem, jejich sladění s dalšími doplňky jako jsou šátky, čelenky či šperky, Vám může dopomoci k ještě lepšímu vzhledu. Vyberte si rám stejné barvy jako má doplněk, který nosíte.

3. Zhodnoťte svůj vzhled

Než se ubezpečíte, že Vaše brýle ladí s tím, co máte právě na sobě, musí zhodnotit, zda se Vám opravdu hodí. Jsou tyto sluneční brýle vhodné pro Vás tvar obličeje? Vypadají dobře spolu s odstínem pokožky a barvou vlasů? Pokud se Vám sluneční brýle hodí a svým tvarem a velikostí doplňují rysy obličeje, budete v nich určitě vypadat atraktivní bez ohledu na to, co si oblečete.

4. Jeden nebo více párů slunečních brýlí

Pokud se při vytváření outfitu rádi hrajete se styly a barvami, čím více slunečních brýlí máte, tím snadněji najdete něco, co bude vždy perfektně ladit. Pokud dáváte přednost držení jednoho páru slunečních brýlí, měli byste zvolit klasické tmavé, neutrální brýle, protože je snadné je pak sladit a jakoukoliv barvou.


TEXT: Veronika Novotná, Duben 2021

Sleduj nás:

Scroll to top