Jak si vybrat správný typ rámu brýlí na počítač?

Brýle na počítač Lennon s anti blue light ochranou na ženě v přírodě

Módní trendy neobcházejí ani doplňky, jakými jsou brýle na počítač. Ty slouží především jako ochrana proti modrému světlu, které vyzařuje z našich digitálních zařízení jako jsou počítač, mobil a TV. Kromě své funkce na ochranu našeho zdraví tento typ brýlí bez dioptrií vnímáme také jako módní doplněk. Nicméně máme k dispozici tak mnoho možností ve výběru stylových a atraktivních brýlí, což může být pro někoho zábavou a výzvou, ale i únavným procesem.

Všichni se chceme cítit sebevědomě a hlavně atraktivní, k čemuž nám mohou dopomoci právě vhodně zvolené trendy brýle.

Základem úspěšného výběru je znát typ své tváře.

Jaké typy obličeje známe?

Kulatý obličej

Kulatý obličej má široké čelo, plné tváře a zaoblenou bradu. Je to snadno identifikovatelné podle kruhového vzhledu a absence výrazných linií a úhlů. Při výběru brýlí pro kulatý obličej se zaměřte na styl, který dodává kontrast její přirozeným křivkám a vyhněte se rámem, které umocňují její zaoblení. Přidáním kontrastu bude Vaše kulatá tvář vypadat užší a delší.

Hledejte: skla stejné šířky i výšky, výrazné detaily, přizpůsobivé nosnice

Hranatý obličej

Lidé s hranatým obličejem mají výraznou linii čelisti a hranaté rysy. Na zjemnění ostrých rysů obličeje si vybírejte oblé tvary rámů. Výběrem tvaru rámů v kontrastu k danému typu obličeje se Vám podaří předejít přehnanému hranatému vzhledu, rovněž napomohou prodloužit obličej a zjemnit rysy.

Hledejte:kulaté a sbíhající se skla (kočičí), tenčí rámy, neutrální barvy

Oválný obličej

Tento typ se považuje za ideální vzhledem k vyváženým proporcím s úzkým čelem, vysokými lícními kostmi a úzkou bradou. Měli byste si vybírat rámy stejné šířky nebo mírně širší než je nejširší část obličeje. Brýle s detailním zdobením také vypadají skvěle s vysokými lícními kostmi typickými pro oválný obličej. Jinak Vám budou lichotit téměř všechny typy rámů.

Hledejte: odvážné tvary, zábavné barvy a textury, vyvážené velikosti

srdeční tvář

Dva nejvýrazněji rysy pro srdečný obličej jsou vysoké lícní kosti a zúžená brada. Tvář připomíná srdce v tom smyslu, že nejširší část je na vrchu a nejužší dolů (jako obrácený trojúhelník). Vybírejte rámy, které minimalizují horní část obličeje a vaše brada bude vypadat širší – výběrem stylu, který je širší než čelo, dosáhnete obojí.

Hledejte: rámy širší než čelo, detaily v dolní polovině, světlé barvy

podlouhlá tvář

Podlouhlý obličej je dlouhá a štíhlá a může mít vysoké lícní kosti, dlouhý nos a vysoké čelo. Výběr rámů s vysokými okraji Vám pomůže vytvořit vyvážené proporce. Široké rámy s barevně zdobenou vrchní částí nebo s barevnými bočnicemi / nožičkami také pomohou rozšířit Vaši podlouhlou tvář.

Hledejte: vysoké a široké rámy, barvy ve vrchní části, zdobené bočnice / nožičky

Kosočtverečná tvář

Charakterizován širokými výraznými lícními kostmi, rovnoběžnými úzkými očními linkami a úzkými čelistmi je kosočtvercový tvar obličeje nejvzácnější ze všech. Je trochu podobný tvaru obličeje ve tvaru srdce. Zaměřte se na brýle s hranatými a ostrými prvky, které doplní hranaté rysy obličeje. To zjemní lícní kosti a upozorňovat na Vaše oči. Širší rámy vyváží váš vzhled a dodají Vašim rysům dramatický a stylový nádech. Vyhýbejte se úzkým rámem brýlí, protože ty ještě více zvýrazní úzkou linii očí.

Hledejte: široké rámy, rámy s ostrými hranami, brýle s polovičním rámem

Jste připraveni najít své dokonalé brýle?

Nyní, když už víte, jak najít vhodné brýle pro Váš tvar obličeje, určitě v naší nabídce najdete ty pravé pro Vás, které budou vypadat harmonicky a zároveň podtrhnou Váš styl a osobnost.


TEXT: Veronika Novotná, Prosinec 2020 | ZDROJ

Sleduj nás:

Scroll to top