Největší trendy v oblasti slunečních brýlí pro rok 2021

Od začátku roku 2021 se všichni snažíme o restart a chopit se energie, kterou přináší samotný nový rok – a to zejména v módě. Nyní je správný čas rozebrat nejnovější trendy pro rok 2021 a označit ty, bez kterých se neobejdete. Brýle jsou dnes obecně velmi trendy a jsou možná tím nejosobnějším doplňkem, jelikož ne všechny typy vyhovují všem. O tom jaký typ slunečních brýlí vyhovuje právě vám se dočtete v našem článku jak si nejlépe vybrat sluneční brýle.

Rok 2021 měl možná těžký úvod, což však není důvod, aby móda nepokročila zaťato dál. Čočky a rámy vašich brýlí jsou vždy skvělým plátnem pro inovace v dostupných funkčních materiálech a povrchových úpravách. V oblasti slunečních brýlí bude z čeho vybírat.

Sluneční brýle pre sezonu 2021

Pravděpodobně jste již zjistili, který styl Vám vyhovuje a hodí se k Vaší tváři. V této sezóně návrháři zmodernizovali klasické a nadčasové styly brýlí, o kterých jsme ani netušili, že to potřebují. Z minulosti víme, že móda vždy reflektuje stav společnosti a letos tomu také není jinak. Trendy v oblasti slunečních brýlí se zaměřují na vyvážení novinek, výrazných rámů a nadčasových designů. Na výběr je již mnoho zažitých materiálů, avšak je dobré vědět o nových možnostech. A to, co již funguje, můžete kdykoli spojit s něčím novým!

Spotřebitelé se přiklánějí k praktickému nakupování stylově jednoduchých, všestranných brýlí s jemnými detaily. Představte si klasický tvar kočičích očí, ale s modernějším užším a hranatějším tvarem nebo notoricky známé pilotky s reflexními nebo barevnými skly. Od výrazných, náladu zlepšujících barev až po nadrozměrné rámy či retro – ukážeme Vám styly slunečních brýlí této sezóny, které si dokonce můžete hned pořídit.

Poloviční rámy

Potetovaný muž u cihlové zdi kouří cigaretu s nasazenými sluchátky a slunečními brýlemi Clubmaster s tygrovaným vzorem a hnědými skly.

Skvělým příkladem tohoto stylu je kolekce ClubmasterBelvoir&Co a podobně jako „kočičí“ brýle přitahují velkou pozornost k linii Vašeho obočí. Ovšem jejich rámy jsou ve spodní části mimořádně jemné, takže se také mohou skutečně projevit i vaše lícní kosti. Obvykle mají pravý úhel v místě pantů pro dosažení elegantního a odvážného vzhledu.

Kulaté rámy

Pocit nostalgie s retro rámy nikam neodchází ani tuto sezónu. Doplňte své sluneční brýle o kulaté rámy s novými designovými prvky, jako jsou křišťálové ozdoby nebo čočky světlé barvy. Tyto tvary mají výrazný vzhled a v poslední době se znovu těší velké oblibě. Pokud si nejste zcela jisti, jak vypadají, podívejte se na obal alba Greatest Hits od Eltona Johna. Tento styl má vynikající pokrytí očí a nádherné širokoúhlé proporce kolem spánků a nosu. Může těžit zejména z plných barev, vzorů a dvoubarevných odstínů.

Obdélníky zlepšující náladu

Obdélníkový tvar je letos na výsluní a válcuje také Instagram. V roce 2021 povyšte své obdélníkové brýle o čočky různých barev a rámy různých typů, případně velmi stylové bezrámové obdélníkové sluneční brýle. Můžete také sáhnout například po hrubých plastových obdélníkových rámech se zaoblenými hranami, které jsou často nazývány jako „hipsterské“ brýle. Tento styl vypadá dobře na mnoha tvářích a doplňuje spoustu outfitů. Jsou populární přibližně jednu dekádu a vypadá to tak, že se tak lehce nevytratí. Černá je tradiční barvou tohoto stylu, takže pokud Vám vyhovují, rok 2021 je stále vhodný pro jejich koupi. Tenké kovové odélníkové rámy se zaoblenými hranamivypadají podobně jako ty „hipsterské“, ale působí tlumeněji, protože jsou tenčí a kovové. Přesto mohou kovové odlesky působit nečekaně odvážněji než jejich oblíbení bratranci z hrubého plastu. Jsou vhodné pro lidi, kteří hledají něco módního a nadčasového.

Sluneční brýle XXL

Další óda na 70. roky, hranaté čočky XXL rozměrů. Vylepšete svůj vzhled investováním do stylových slunečních brýlí s luxusními neutrálními tóny, jako jsou sytá hnědá nebo černá pro vznešený pocit. Hranaté rámy tak tlusté až jsou opravdu robustní, je styl na vzestupu, který je sebejistou výpovědí o vizionářském stylu. Dokáží snadno udělat z Vašich očí středobod Vaší tváře. Rámy těchto slunečních brýlí také zdobí různé vzory – stále přibývají trendsetteři, kteří volí vzory na plastových rámech jako například zvířecí vzor.

Tónované pilotky

Žena s nasazenými hranatými slunečními brýlemi Hilton se zlatým slitinovým rámem as bledě modrými skly.

Další klasický tvar, pilotkyprostě nikdy nevyjdou z módy. Obvykle mají tenké kovové rámy, silná opora na můstku a spáncích přitahují hodně pozornosti na Vaše obočí a vyzařují vážnost a autoritu. Tyto rámy jsou již dlouho populární jako sluneční brýle, o něco méně s průhlednými čočkami. Už vás nebaví klasický tvar, který mají od roku 2010? Máme pro Vás dokonalou modernější verzi – s jemně zbarvenými čočkami v různých barevných provedeních.

Transparentnost

Transparentní nebo průsvitné rámy dodají Vašemu stylu jemný a futuristický vzhled a jsou připraveny převzít rok 2021. Vytvoření dvoubarevného stylu s tónovanými čočkami bude působit obzvláště lákavě.

Tónované čočky

Muž s nasazenými hranatými brýlemi s UV ochranou Sanders s rámem ze slitiny ve zlaté barvě a bledými modře růžovými skly.

Variantou barevných čoček jsou čočky s jemným gradientem. Jejich efekt může být opravdu nápadný, neboť přecházejí od čiré spodní části po barevnou horní část. V kombinaci s průhlednými nebo dvoubarevnými rámy působí ještě více nadpozemsky.

Minimalisticky zdobené spánky

I když se zdá, že ve stylech rámů dominují tloušťka, průhlednost či barva, šperky nebo okázalé kovové detaily na spáncích stále působí velice atraktivní – pokud jsou minimalistické. To znamená, že budete možná chtít zvolit styl s jemným zářivým detailem.

Povědomí o modrém světle

Pokud zrovna nevystavujete oči slunečnímu záření, ale pracujete dlouho a často za počítačem doporučujeme Vám brýle na počítač. Nyní, když se náš svět stává stále více digitálním, jsou brýle s blokováním modrého světla nezbytností. Oční lékaři v současnosti diskutují o nebezpečí modrého světla na náš zrak, známého také jako vysokoenergetické viditelné světlo. Protože lidé stále více interagují s obrazovkami zařízení, jako jsou televizory, chytré telefony, tablety apod., jsou vystaveni většímu množství modrého světla než minulé generace. Brýle na počítač jsou navrženy pro ochranu očí před škodlivým modrým světlem, které na nás vyzařuje z obrazovek. Bonus: jsou opravdu elegantní a vkusné, vhodné pro nošení v interiéru či exteriéru.


TEXT: Veronika Novotná, Květen 2021

Sleduj nás:

Napsat komentář

Scroll to top