Sluneční brýle chrání oči před UV zářením i v zimě

Zima přináší pochmurné dny a klesající teploty, ale neodkládejte své sluneční brýle. Nošení Vašich slunečních brýlí není jen stylovým doplňkem v letních měsících. V zimním období jsou důležitou ochranou zraku před slunečními paprsky.

Takže mějte své sluneční brýle vždy nablízku (případně můžete zvolit speciálně na zimu),abyste své oči měli v pohodlí a chráněny před drsnými zimními živly.

Žena v zasněžené přírodě s nasazenými slunečními brýlemi s UV ochranou.

5 důvodů, proč byste měli sáhnout po slunečních brýlích v zimě:

1. Sluneční brýle v zimě chrání Vaše oči před UV zářením

Spousta lidí se ptá: Měli bychom nosit sluneční brýle v zimě?

Ve zkratce – ano. Nezáleží na aktuálním ročním období, Vaše oči potřebují neustálou ochranu před ultrafialovým světlem ze slunce.

2. Při zimních aktivitách bychom měli nosit sluneční brýle

Sluneční brýle nejsou určeny pouze pro slunečné dny u vody nebo na svazích. Ve skutečnosti by měl každý chránit své oči i v zimě.

Pro řidiče by měly být součástí každé jízdy autem. Protože čelní sklo auta nabízí jen malou ochranu před UV paprsky a odlesky, ochrana očí je důležitá pro bezpečnost.

Venkovní trávení volného času a aktivity jako lyžování, běh nebo turistika také vyžadují správné brýle pro snížení námahy pro vaše oči, bez ohledu na věk.

3. Kvalitní sluneční brýle mohou odvrátit některá oční onemocnění

Kvalitně vyrobené sluneční brýle dokáží víc, než jen zakrytí Vašich očí a jejich pohodlí.

Kvalitní sluneční brýle mohou ve skutečnosti také pomoci předcházet některým očním onemocněním souvisejícím se slunečním zářením, včetně šedého zákalu, makulární degenerace, pingueculy a pterygie.

Šedý zákal je podle Světové zdravotnické organizace nejčastější příčinou slepoty na světě, přičemž o mnoha případech se předpokládá, že byly zesíleny UVB paprsky.

Makulární degenerace se může vyskytnout i po vystavení se slunečnímu záření bez ochrany, spolu s pingueculou a pterygií, které způsobují vyvýšené a nažloutlé bulky na očním bílku.

Takže bez ohledu na jasné počasí nebo sněžení, mějte své sluneční brýle vždy u sebe, aby vaše oči byly chráněny a zdravé.

4. UV paprsky jsou zesíleny během zimních měsíců

V některých případech je ještě důležitější nosit sluneční brýle v chladném počasí.

Zatímco je slunce v zimních měsících položeno níže na obloze, UV paprsky jsou stejně intenzivní. Dokonce je v této době zvýšeno riziko dvojnásobného vystavení UV záření. Sluneční světlo se odráží od mokrých a zledovatělých ploch, vytvářejí se odlesky a také znásobená expozice škodlivým UV paprskům.

5. Sluneční a ochranné brýle zabraňují sněžné slepotě

Jak již bylo zmíněno výše, voda je jedním z nejreflexnějších povrchů. Ať už je slunce plně viditelné nebo ne, pobyt na nebo poblíž sněhu a ledu zvyšuje množství UV záření, které přijímáte..

Mnoho zimních sportovních aktivit se obvykle provádí ve vyšších nadmořských výškách, kde jsou také sluneční paprsky silnější.

Kombinace reflexních povrchů a vysoké nadmořské výšky zdvojnásobují riziko spálení očí. Tato dočasná ztráta zraku je také známá jako „sněžná slepota“ nebo fotokeratitida.

Kromě prevence sněžné slepoty, může nošení slunečních brýlí od listopadu do března snížit zimní odlesky a bolesti hlavy spojené s namáhaným zrakem.

Takže pokud máte namířeno ven, nezapomeňte, že výběr vhodných slunečních brýlí je nezbytný i v zimě.

Žena v přírodě s nasazenými slunečními brýlemi Sanders Bronze s hnědými skly a zlatým rámem.

V naší bohaté nabídce najdeš kvalitní a stylové sluneční brýle Belvoir&Co z Velké Británie s UV ochranou pro muže i ženy

PROHLÍŽET VŠECHNY SLUNEČNÍ BRÝLE


TEXT: Veronika Novotná, Únor 2021

Sleduj nás:

Napsat komentář

Scroll to top